akcie
Výborný výsledok zo Žiliny
27 Apr 2019
akcie_obrazok

V Žiline sa uskutočnil už tradičný medzinárodný turnaj GRAND PRIX ŽILINA. Turnaj pod svojou hlavičkou skrýval dve súťaže - Majstrovstvá SsZK detí a žiakov a 3. kolo Stredoslovenského pohára mládeže.

Medzi viac ako 500 súťažiacimi z troch európskych krajín nechýbali piati mladí karatisti z TJ Sokol Žilina, pričom až štyria získali cenné kovy. Najskôr to bol Simon Kozák v kategórii kumite chlapcov do 30 kg, keď hneď na svojej prvej súťaži vybojoval krásne prvé miesto. Výborne sa darilo aj Alexovi Gregušovi, ktorý sa v kategórii kumite starších žiakov do 35 kg dostal až do finále. Tam napriek nesmiernej snahe prehral najtesnejším rozdielom 1:0. Bronzovú medailu získala Majka Suchoňová v kategórii kumite mladších žiačok nad 37 kg a rovnako tak aj Marcel Beňo po urputnom boji v kategórii kumite starších žiakov do 35 kg.