akcie
Striebro a bronz pre sokolistov
30 Apr 2011
akcie_obrazok

V mestskej športovej hale v Galante sa uskutočnil 14. ročník turnaja v karate "Galanta karate Cup 2011". Medzi pretekármi z piatich krajín bojovali aj zástupcovia oddielu karate TJ Sokol Žilina. Napriek veľkej konkurencii sa sokolistom podarilo odniesť si domov dva cenné kovy.

V kategórii kumite juniorky (16-17 rokov) nad 57 kg získala Klaudia Čurajová striebro a Hendo Vardapetyan si v kategórii kumite mladši žiaci (8-9 rokov) nad 32 kg vybojoval bronzovú medailu. Dobre sa darilo aj Adamovi Frátrikovi a Tatiáne Čurajovej, ktorí sa dostali až do bojov o medaily, avšak v rozhodujúcich zápasoch o tretie miesto prehrali a skončili tak na 5. mieste.

Treba tiež spomenúť vynikajúci výkon sokolského odchovanca Michala Marčáka, v súčastnosti zápasiaceho za karate klub Ekonóm Trenčín, ktorý v kategórii kumite muži (18+ rokov) do 75 kg suverénne zvíťazil.