akcie
Sokolisti doma úspešní
21 Mar 2015
akcie_obrazok

V športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline sa konal medzinárodný turnaj karate pod názvom GRAND PRIX ŽILINA 2015.

Na tomto podujatí si zmeralo sily viac ako 460 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Českej Republiky. Aj napriek tomu, že oddiel karate TJ Sokol Žilina nemá veľkú základňu, pred domácim publikom sa predstavilo 8 pretekárov a vo veľkej konkurencii získali až 3 cenné kovy.

V kategórii kumite chlapci nad 30 kg dosiahol Majko Cigánik krásne druhé miesto. Rovnako sa umiestnila aj Stellka Bytčanek v kategórii kumite dievčatá do 24 kg. Bronzovú medailu pre Sokol vybojoval Matúš Altus v kategórii kumite mladší žiaci nad 32 kg. O tretie miesto bojoval aj Samuel Mikulík, no rozhodujúci zápas prehral.

Najbližšie sa karatisti zo Sokola predstavia na 3. kole Slovenského pohára mládeže, ktorý sa uskutoční 11.4.2015 v Myjave. K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme.